Кристиано Роналдо продължава да чупи рекорди, но вече подобрява собствените си

...

Кристиано Роналдо продължава да чупи рекорди

Кристиано Роналдо продължава да чупи върхове, само че към този момент усъвършенства личните си достижения. 38-годишната звезда означи следващия си гол за Португалия при триумфа на иберийците с 2:0 при гостуването на Лихтенщайн. Той вкара 128-ото си попадение за националния тим. Роналдо е рекордьор по голове за Португалия и играчът с най-вече голове в интернационалния футбол, предава Спортал.

Във Вадуц Кристиано откри резултата в самото начало на второто полувреме, откакто бе изведен от Диого Жота и с прекрасен удар преодоля вратаря. Това беше десетото му попадение в тези евроквалификации, с което се изравни с Ромелу Лукаку на върха при голмайсторите. Жоао Кансело удвои задатъка на гостите в 57-ата минута.

Португалия преди много време си обезпечи място на Евро 2024, както и първото място в група " J ", в която записа девета поредна победа. За Лихтенщайн, който е финален в класирането, пък това бе девета поредна загуба в групата.

Португалия имаше преимущество през първото полувреме, само че среща сериозен отпор от страна на домакините. Кристиано пробва няколко удара, а Гонсало Рамош, който играеше на върха на офанзивата, пропусна най-хубавата опция.

Още при първата си офанзива след почивката португалците бяха покрай гол, но Роналдо удари греда. Секунди по-късно той получи топката от Жота и от сложен ъгъл насочи доста прекрасен удар, с който откри резултата. Португалия играеше много по-агресивно през втората част. След нова опция за Кристиано дойде и вторият гол, който падна в 57-ата минута и бе дело на Жоао Кансело. Бранителят се възползва от неприятно излизане на вратаря Бюхел и прати топката в мрежата от дребен ъгъл.

Атаките на гостите продължиха, а Роналдо пропусна добра опция малко след втория гол. Лихтенщайн също стигна до един отличен късмет за гол преди следващия изстрел на Кристиано. Малко по-късно той бе изваден от игра, с цел да получи отмора. Португалците пропуснаха още няколко благоприятни условия, като Жоао Феликс на няколко пъти се размина с гола. В 82-ата минута Рамош отклони топката след центриране и тя отиде в мрежата, само че попадението бе анулирано след разглеждане с ВАР.
Източник: petel.bg